Hoppa till sidans innehåll

Edet Runt 2010


 

             
    Resultat Edet Runt 2010
  Klass Tävlingsklass Herr 11,2 km TH 11,2 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start nummer Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 224 Westman Robert   Hälle IF 38,43,1
2 220 Eriksson Mikael   Hälle IF 39,11,0
3 227 Ivarsson Martin   IF Skadeförsäkring BIL 41,29,3
4 225 Bengtsson Anton   Stenungssunds FI 42,04,8
5 233 Karlsson Thomas   ALE 90IK 42,11,9
6 226 Klasson Andreas   Hälle IF 43,20,1
7 218 Simann Olof 95 Majornas IK 44,29,7
8 216 Carlsson Rickard 94 Friskis & Svettis 44,31,4
9 222 Tersing Henrik 76 OK Flundrehof 44,51,5
10 228 Johansson Ulf   Stenungssunds FI 44,56,7
11 221 Sandström Johan   OK Gipen 48,44,6
12 230 Bengtsson Christer   Stenungssunds FI 49,05,9
13 219 Olsson Emanuel 68 Volvo Aero 49,43,6
14 223 Johansson Dan-Olof   OK Alehof 50,00,9
15 229 Lundberg J-Å   Stenungssunds FI 50,31,6
16 217 Karlsson Jerry 72 Vänersborgs Kommun 52,26,9
  Klass Tävlingsklass Dam 11,2 km TD 11,2 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start
nummer
Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 210 Sävestrand Pernilla   Sävedalens AIK 45,06,7
2 208 Tersing Linda 82 OK Flundrehof 50,12,4
3 207 Nyqvist Josefin 90 Tingbergs AIS 51,28,2
4 206 Ståhlberg Tina 65 Vänersborgs Kommun 52,13,3
5 209 Wallin Lena 64 Volvo Aero 52,47,0
6 211 Karlsson Elin   Ale Golfklubb 56,50,3
7 212 Ström Linda   Volvo Aero 59,30,8
  Klass Motionsklass Herr 11,2 km MH 11,2 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start
nummer
Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 232 Martinsson Henrik     45,01,8
2 204 Johansson Ulf   IK Bergaström 45,42,3
3 176 Härefors Melker   Volvo Aero 46,26,6
4 168 Kauranen Keijo 74 Trollhättan 46,55,4
5 199 Karlsson Mikael   Postens IF 47,06,7
6 194 Broberg Björn   LEMCK 47,34,5
7 193 Trulsson Per     48,59,3
8 170 Petzold Jens 68 Asperunnen 49,31,6
9 192 Ingman Sune   Friskis o Svettis THN 49,32,4
10 191 Miettinen Kurt   Volvo Aero FF 49,51,8
11 231 Pettersson Ewert   OK Gipen 50,32,5
12 190 Broberg Patrik   Trollhättans IF 50,33,2
13 203 Andersson Peter   Herberts Rör 50,34,9
14 189 Vchriwer Gunnar   Tindra IF 50,55,4
15 161 Byberg Pontus 81 Idåsens IF 52,12,4
16 201 Rösén Anders   Ucklum Road Runners 52,32,4
17 180 Sileson Johan   Lilla Edet 52,53,4
18 196 Johansson Prapod 91 Vänersborg 53,13,0
19 183 Eriksson Raul 69 Eidar Trollhättan 53,20,2
20 187 Lindberg Lars   IF SAAB 53,25,7
21 163 Håkansson Gunnar 57 Volvo Aero 53,58,6
22 188 Johansson Pierre     54,19,1
23 167 Buhrman Roger 49 Volvo Aero 54,46,4
24 195 Laurell Erik   OK Gipen 55,36,7
25 172 Mononen Christer   SCA Hygiene Products 55,38,7
26 202 Reinholdsson Roger   Ucklum Road Runners 55,44,0
27 166 Wessmark Krister 63 OK Flundrehof 55,48,2
28 177 Fäldt Patric 69 TC Måleri 55,52,9
29 164 Vöigemast Peter 57 Volvo Aero 55,53,8
30 184 Haldin Lasse 68 SCA Hygiene Products 56,03,0
31 171 Wulff Mikael   SCA Hygiene Products 56,04,0
32 198 Johansson Anders     56,14,1
33 173 Ahnell Clas-Olof 51 Lundqvist Bygg Förv AB 56,35,4
34 182 Calles Roberto 59   57,02,5
35 181 Fors Anders   Plåt & Lasertech 57,05,7
36 162 Ohlsson Leif 49 Göteborg 57,55,1
37 186 Olofsson Bengt 58 Kållekär Tjörn 58,34,5
38 169 Greger Alexander 97 Angered 60,02,5
39 185 Holm Lars   SCA Hygiene Products 62,17,3
40 205 Höglind Staffan   Highstung 62,20,6
41 165 Hjärpe Ragnar 62 Stenungsunds OK 68,39,0
42 200 Håkansson Leif   IF Metall 75,38,2
43 174 Fogsgaard Lucas 97 TBIS  
44 179 Liljeblad Kent 40 Volvo Aero  
  Klass Motionsklass Dam 11,2 km MD 11,2 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start
nummer
Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 150 Pedersen Evelina   Lilla Edet 52,33,2
2 145 Andersson Emmelie 91 Nygård 54,03,8
3 154 Lorentsson Maria     55,16,0
4 151 Ingman Siv   Friskis och Svettis THN 57,06,3
5 149 Ekström Emma 91 IK Bergaström 57,45,7
6 143 Mäki Minna 71 World Clauz 58,05,9
7 148 Ekström Sofie 87 IK Bergaström 59,14,7
8 141 Klug Charlott 68 Lilla Edet 61,04,4
9 153 Krüger Euodia   Volvo Aero FF 64,24,3
10 152 Vilhelmsson Ann   Volvo Aero FF 65,00,7
11 146 Wulff Lena   SCA Hygiene 68,22,6
12 142 Olsén Sofia 80 Skövde  
13 144 Kauranen Kati 77 Trollhättan  
  Klass Motionsklass Herr 5,6 km MH 5,6 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start
nummer
Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 122 Kuutti Harri 71 Tingbergs AIS 22,06,0
2 132 Kähkönen Kauko     24,22,4
3 120 Wessmark Fredrik 91 OK Flundrehof 24,56,1
4 119 Sjöberg Peter 79 Montai 25,14,8
5 133 Sjöberg-Noping Robin   Monthai 25,23,9
6 118 Söderström Jan-Erik 54   27,29,0
7 128 Johansson Anton 90 IK Bergaström 28,05,3
8 127 Laurell Jakob     28,39,1
9 178 Andersson Sven Åke   Lilla Edet 29,28,9
10 124 Lindgren Patric 71 Humlebackens IF 29,35,2
11 116 Klug Jochen 66 Lilla Edet 30,29,7
12 121 Hjelte Roland 41 Hjärtums IS 31,41,2
13 125 Sundqvist Håkan     33,11,5
14 129 Boddice Simon 80   33,19,4
15 117 Jacobsson Ingvar 62 IK Bergaström 33,36,8
16 131 Nyman Mats   VCK 38,40,3
17 130 Svensson Inge 39   46,03,1
18 123 Mellryd Thomas 57 Livet  
  Klass Motionsklass Dam 5,6 km MD 5,6 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start
nummer
Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 108 Palm Alma   Lerum Friidrott 25,32,4
2 112 Lund Cecilia     27,21,2
3 111 Lindgren Pernilla 65 Humlebackens IF 27,27,1
4 102 Linnarsson Johanna 82   27,58,7
5 106 Johansson Lousie   OK Alehof 29,53,2
6 100 Kivistö Jenny 93 IK Bergaström 30,12,1
7 91 Söderström Tuula 53   30,12,7
8 104 Ahlberg Maria 64 Dannike 31,03,3
9 110 Johansson Inga-Lill     31,52,7
10 96 Niklasson Camilla 67 Vänersborg 32,52,1
11 95 Wessmark Annika 65 OK Flundrehof 32,55,2
12 105 Levin Anna   Skår IBK 33,12,3
13 103 Sasvari Sandra 82   33,18,8
14 109 Ljung Birgit   IK Bergaström 34,34,1
15 92 Malm-Zetterberg Sanna 62 Högsäters GF 35,02,8
16 101 Laurell Karin     35,17,3
17 99 Marchini Britt 55 Upphärad 36,40,1
18 97 Jeryd Renée 65 Socialdemokraterna 37,06,6
19 94 Hallström Helena 80 Svälte Kil IK 37,08,8
20 107 Trulsson Ingrid     41,15,8
21 93 Sjöblom Elin 81 Katternas BK  
22 98 Karlsson Gunilla 57 Livet  
  Klass Pojkklass P13-14 år 1,9 km P14 1,9 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start
nummer
Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 82 Nielsen Simon 96 Sävedalens AIK 07,00,5
2 86 Lundgren David   Majorna 07,46,0
3 83 Simanavicius Dinas     08,30,0
4 85 Arvidsson Ludvig   Lilla Edets IF 08,44,7
5 84 Levin Jesper   Skepplanda BTK 11,13,4
  Klass Flickklass F13-14 år 1,9 km F14 1,9 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start
nummer
Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 72 Hansson Frida 97 Högsäters IF 07,18,6
2 73 Keterlins Lovisa 96 SK Granan 07,20,1
3 71 Sjöblom Nathalie 97 IK Bergaström  
  Klass Pojkklass P11-12 år 1,9 km P12 1,9 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start
nummer
Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 58 Börjesson Ola 98 Springer för Syrran 06,58,4
2 64 Nedar Herman   Trollhättans FIK 07,11,6
3 60 Räsänen Johannes 99 IK Bergaström 07,17,8
4 62 Åkesson Johan 99 LNIK 07,25,2
5 65 Palm Karl   Lerum friidrott 07,42,6
6 67 Arvidsson Niklas   Lilla Edets IF 08,13,6
7 61 Tersing Tom 99 Lilla Edets IF 08,16,2
8 68 Mustafa Ali     08,17,3
9 59 Lycke William 98 IK Bergaström 08,19,4
10 63 Johansson Kasper     08,21,1
11 66 Persson Jesper   Lilla Edets IF 08,46,0
12 56 Molin Alfred 98 IK Bergaström 11,18,0
13 57 Fogsgaard Gabriel 99 TBIS  
  Klass Flickklass F11-12 år 1,9 km F12 1,9 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start
nummer
Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 45 Kuutti Emma 98 Tingbergs AIS 07,41,8
2 48 Lexberg Ida 98 Lilla Edets IF 08,41,1
3 41 Sjöblom Felicia 99 IK Bergaström 08,42,8
4 50 Veronika Lundgren   Majorna IK 09,28,5
5 47 Bätjer/Trinks Molly     09,41,4
6 49 Arvidsson Molly   Lilla Edets IF 09,50,8
7 46 Karlsson Ida   Cast medical/ Ljuspunkten 10,35,3
8 44 Johansson Ebba 99   11,19,2
9 43 Axelsson Viktoria 99   11,20,0
10 42 Svensson Jenny 99   12,38,1
  Klass Pojkklass P10 år 1,9 km P10 1,9 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start
nummer
Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 26 Larsson Martin 00 TFK 08,03,6
2 28 Ericsson Victor 00 TBIS 08,08,4
3 35 Eriksson David 03 OK Alehof 08,27,5
4 27 Larsson August 02 TFK 08,28,2
5 31 Andreasson Lucas 01 Lilla Edets IF 08,29,2
6 33 Gustafsson Tobias   Tingbergs AIS 09,28,1
7 34 Mononen Emil   Trollhättans hockeyclub 09,42,6
8 32 Lycke Isac 02 IK Bergaström 09,43,7
9 38 Nedar Henric   TFIK 10,38,4
10 36 Stigvert Emil   Tingbergs AIS 10,48,6
11 29 Svensson Hugo 01   12,30,7
12 37 Westman Oscar 05 Hälle IF 14,24,3
13 30 Hellersjö Liam 04 Lilla Edet 15,36,1
14 39 Ström Daniel   Trollhättan 16,44,0
  Klass Flickklass F10 år 1,9 km F10 1,9 KM   Edet Runt 2010 Resultat
  Start
nummer
Efternamn Förnamn Född Klubb  
1 3 Nielsen Julia 01 Sävedalens AIK 07,46,8
2 2 Nielsen Wilma 01 Sävedalens AIK 08,09,1
1 1 Söderberg Lova 01 Sävedalens AIK 08,42,2
2 5 Lycke Agnes 00 IK Bergaström 08,43,8
3 8 Friberg Emma 01 IK Bergaström 09,44,9
4 14 Mononen Ida   Trollhättans hockey club 11,35,1
5 6 Johansson Julia 00 IK Bergaström 11,39,0
6 7 Leinonen Felicia 01 IK Bergaström 11,40,7
7 13 Frykman Melinda 02 IK Bergaström 11,41,8
8 12 Huhtala Izabella 03 IK Bergaström 11,46,7
9 17 Ström Petra   TFK 11,49,5
10 10 Kuhalampi Meja 03 IK Bergaström 11,54,9
11 11 Kihlberg Ella 02 IK Bergaström 11,55,7
12 4 Sjöberg Hellersjö Frida 01 Swedbank 12,41,9
13 9 Tersing Alice 03 OK Flundrehof 14,12,4
14 16 Fröjd Alma   Inland 14,25,9
15 15 Arkemar Tuva Lisa   IK Bergaström 15,36,1
Uppdaterad: 2011-03-08 09:51
Skribent: Richard Cander

Postadress:
IK Bergaström - Friidrott
Lyckevägen 4
46332 Lilla Edet

Kontakt:
Tel: 0730-516331
E-post: This is a mailto link